جزئیات عملیات سایبری سپاه

راهنما

اگر در ابتدا و انتهای عبارت جستجو علامت (") ( یا quotation) بگذارید، مطالبی که در متن آنها عین کلمات وجود دارد داخل عبارت را جستجو و نمایش می دهد ولی اگر در دو سر عبارت جستجو علامت (") قرار ندهید مطالبی که در متن آنها یکی از کلمات داخل عبارت وجود داشته باشد یافت می شود.

در این راستا طرح «بی ثبات سازی ایران» در سال 2006 میلادی توسط سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه 400 میلیون دلاری توسط کنگره آمریکا، با دستور «بوش» ابلاغ و عملیاتی شد. بخشی از این طرح، راه اندازی نوعی جدید از «جنگ اطلاعاتی» موسوم به «جنگ سایبری» بود که از سال 2006 میلادی و با بکارگیری گروههای ضد انقلاب از جمله حزب صهیونیستی بهائیت، منافقین، سلطنت طلبان و برخی گروهک های دیگر، مورد توجه ویژه آمریکایی ها قرار گرفت. در این راستا تأسیس شبکه موسوم به «ایران پراکسی» از مهمترین اقداماتی است که در این سال توسط سازمان سیا تحت پوشش دفترIBB، وزارت امورخارجه آمریکا و با بودجه اولیه بالغ بر 50 میلیون دلار انجام شد.

طراحی برای نا امن سازی جامعه

آنچه در طول ماه های اخیر توسط شبکه های سازمان یافته جنگ سایبر نتیک دنبال شده است اجرایی نمودن پروژه سازمان سیا در ناامن سازی اجتماعی و ایجاد اضطراب در مردم با هدف بهره برداری های سیاسی است. در سلسله اقدامات اطلاعاتی سپاه نمونه های بیشماری از این موضوع کشف و خنثی گردیده است که از آن جمله می توان به موردی اشاره کرد که در ماه های اخیر و با هدف افزایش دامنه التهابات اجتماعی رخ داد.

در جریان آشوب ها و اغتشاشات تابستان 88، طرحی با محوریت فردی با آی دی raha در فضای اینترنت منتشر شد که بسرعت فراگیر و موسوم به طرح «خاموشی سبز» بود. یکی از اعضای شبکه جنگ سایبری به عنوان مبتکر این طرح- که خود کارشناس ارشد مطالعات برق و از مدیران شرکتهای طرف قرارداد با وزارت نیرو توانیر بود- با ارائه راهکارهایی در دو سطح عمومی و خصوصی، قصد داشت تا با انجام اقدامات و مانورهایی در شبکه سراسری توزیع برق به نحوی اخلال و اختلال نماید. این اقدامات می توانست منجر به بروز خاموشی های گسترده شده و علاوه بر خسارات جبران ناپذیر، تنش اجتماعی گسترده ای را تولید کند. این فرد در ایمیل هایش به سایر همکارانش نیز اعلام کرده بود که انجام این طرح و تکرار آن باعث ویرانی پایه های حکومت می شود. پس از کشف ابعاد این موضوع توسط اطلاعات سپاه، به منظور جلوگیری از اجرای طرح، طی سناریویی عملیات نفوذ و اشراف کامل اطلاعاتی صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت این پروژه، با اعضای شبکه ارتباط صوری برقرار گردید. در نهایت طی اقدام ضربتی مرکز سایبری سپاه مدیریت سایت ایجاد شده توسط شبکه مذکور و بانک اطلاعات آن در اختیار مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری قرار گرفت که منجر به دستگیری عوامل اصلی شبکه، 15 روز قبل از موعد اجرای این طرح شوم شد. حلقه تکمیلی این پروژه انجام سلسله اقدامات روانی علیه سایر بخش های شبکه بود که با انتشار اخبار انحرافی روی خروجی سایت و اعلام هشدار به توانیر و مدیریت توزیع برق کشور، طرح مذکور کاملا بی اثر گردید و در نتیجه عملیات روانی بعدی در محیط سایتهای اینترنتی متعلق به سرویس های جاسوسی غرب بخصوص سایت بالاترین، اتاق فرمان خارج نشین این پروژه (که به سایت مادر جنبش سبز!! شهرت دارد) از تداوم آن صرف نظر نمود.

در جریان آشوب ها و اغتشاشات تابستان 88، طرحی با محوریت فردی با آی دی raha در فضای اینترنت منتشر شد که بسرعت فراگیر و موسوم به طرح «خاموشی سبز» بود

اشراف کامل اطلاعاتی سپاه بر فضای سایبر

در بررسی اسناد گوناگون به دست آمده در پرونده مربوط به «جنگ سایبری آمریکا» آنچه به قطع وجود دارد روند روبه تزاید بودجه های کلان اختصاص یافته از سوی سازمان سیا برای انجام به اصطلاح کودتای اینترنتی در ایران در سال گذشته می باشد. از نظر مأموران سیا زمین اصلی جنگ با نظام جمهوری اسلامی به حوزه سایبر منتقل شده است و هیچ حربه ای به اندازه انجام مستمر عملیات روانی با استفاده از ظرفیت این فضا به موفقیت راهبردهای آنها کمک نخواهد کرد. مدل سازمان یافته موسوم به «شبکه سازی» نیز در چنین فضایی به راحتی قابلیت تحقق دارد. مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری با اشراف به روش های روزآمد سرویس های جاسوسی اقدامات پیچیده ای را در دستور کار خود قرار داد که از آن جمله اند؛ شناسایی، تحقیقات و بررسی، تعیین مشخصات و مختصات و سرانجام عمل اطلاعاتی و قضایی درباره شبکه ای است که با استفاده از بستر اینترنتی و پیوند با آمریکا- مشخصاً در رابطه با عوامل سیا- در زمینه های مختلف علیه نظام اقدام یا تبلیغ نموده است.

/ 1 نظر / 14 بازدید
mojtabah

سلام، آقای احمدی‌نژاد یک طوری رفتار می‌کند که انگار انتخابات را خودش تنها برد . آقای احمدی‌نژاد باید بدانند به جای فوتبال بازی باید به حضور جلسهٔ هیأت دولت در قم می‌رفتند. آقای احمدی‌نژاد باید بداند که ما بسیجیها تنها گروهی بودیم و هستیم که تنبیه فتنگران را شخصا به دست گرفتیم حتی اگر عکسهای ما را با اسلحه همه جا پخش کردند. ما قوای امام زمانیم نه قوای آقای احمدی‌نژاد ما حکم خدا را اجرا می‌کنیم حالا هر کس رئیس جمهور باشه. درود بر ولایت فقیه. شرم بر افتخار و اعتبار طلبان.