رقابت‌ها در رشته حفظ 20 جزء

رقابت‌ها در رشته حفظ 20 جزء مسابقات سراسری قرآن اوقاف آغاز شد

گروه فعالیت‌های قرآنی: سی‌ و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز، 16 اسفندماه، با حضور 23 متسابق در رشته حفظ 20 جزء بزرگسالان، در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی خرم آباد ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) به لرستان، طی برگزاری سی و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه، در رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم، 23 نفر از متسابقین به رقابت می‌پردازند.

طبق جدول اعلام برنامه سی‌ و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان و اوقاف و امور خیریه، ادامه مسابقات در رشته ترتیل نیز تا قبل از ظهر امروز، 16 اسفندماه، برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات در رشته ترتیل 22 نفر، قرائت 36 نفر، حفظ کل 25 نفر و حفظ 20 جزء 23 نفر به رقابت می‌پردازند و به دلیل حساسیت مسابقات پنج تا هفت نفر به مرحله فینال راه پیدا می‌کنند.

همچنین در بخش بزرگسالان به دلیل حساسیت مسابقات، لزوم حضور داوران جهت قضاوت و سطح آموزشی بالای متسابقین، کارگاه‌های آموزشی برگزار نمی‌شود.

بنابر این گزارش، قاریان بین‌المللی از جمله «شاکرنژاد و سیدجواد حسینی» و گروه‌های برتر تواشیح کشوری همچون «سبطین»، «نور اهل بیت(ع)» و «سبحان» در شهرستان‌های استان لرستان حضور دارند و به اجرای برنامه در محافل قرآنی می‌پردازند.

همچنین محمدرضا ستوده‌نیا و علی‌اکبر حشمتی» در رشته تجوید، «حجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور و سیدجواد سادات‌فاطمی» در رشته وقف و ابتدا، «احمد ابوالقاسمی و سعید طوسی» در رشته صوت، و «امیر آقایی و سیدرضا میرموسایی» در رشته حسن حفظ، مسابقات رده سنی بزرگسالان را قضاوت می‌کنند. «غلامرضا شاه‌میوه» نیز ناظر این دوره از مسابقات است.

یادآور می‌شود، مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه برای اولین بار در استان لرستان برگزار می‌شود.

نقل از /www.iqna.ir

 

/ 0 نظر / 5 بازدید